Kontracepcija

Yaz oskudna mjesecnica

Jahoja

Postovani,
Pijem uredno i na vrijeme Yaz godinu dana i do sada mi nije radio vece probleme. Ovaj mjesec dobila sam mjesecnicu kada je i trebala doci- na zadnjoj placebo tableti ( tj na danu kada sam trebala popiti prvu aktivnu tabletu). No ne bih to bas nazvala mjesecnicom, trajala je dan i pol jedva i bila je toliko oskudna da sam koristila dnevne uloske nista vise mi nije bilo potrebno. Nakon toga nista.. Nestala je i imam lagane bolove u jajnicima, grudima i u ledima,sada ne znam je li to povezano uopce s tabletama ( mozda je samo prehlada, neki dan sam se smrznula vani) ne znam vise sto da mislim, zvucim ludo ali me malo brine ovo sve.
Jesam li zasticena usprkos ovome?
Zasto se dogada tako oskudna menstruacija i je li to znak da mi tablete ne pasu?
Lijepi pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste. Naprotiv to znači da vam pilule pašu i da nastavite s uzimanjem.
Tako izgleda menstruacija uz yaz.

Jahoja

Da se nadovezem na ovo pitanje.. Danas me sve jace bol probadala u jajnicima i posebno u donjem dijelu leda, popila sam spasmex, jedino sto imam uz sebe trenutno, bol je popustila no pred vecer se opet vratila i imam lagani pritisak u donjem dijelu trbuha kao kod upale mjehura ali blaze ( ne boli me pri mokrenju )
Je li moguce da je ovo uzrokovao yaz, trudnoca ili samo prehlada?
Hvala vam na odgovoru ginekolog mi je na godisnjem a ne usudim se guglati simptome mislim da bih se jos vise uplasila.
Lijepi pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o upali. Potražite pomoć ako smetnje budu perzistirale.