Kontracepcija

Produženo krvarenje zbog kontracepcije?

bbv32

Poštovani,

danas je 5. dan da pijem Logest. Ovo je prvi put da koristim kontracepcijske.

Menstruacija mi je do sada uvijek trajala 5 dana, rijetko da pređe u 6. dan.
Danas na 5. dan još uvijek imam krvarenje (smećkasto-crveno), pa me interesira da li to može biti zbog kontracepcijskih. Krvarenje nije obilno, ali vjerujem da bi moglo potrajati bar još 3 dana.
Da li je "normalno" da se kod prvog puta menstruacija produži? Ako jeste, koliko dugo se smatra "normalnim"?

Inače nemam nikakvih (drugih) nuspojava / simptoma, pa smatram da je jako dobro podnosim - ako se nakon 5 dana korištenja može uopće govoriti o pojavama nuspojava / simptoma.

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Rezultat je privikavanja na pilule. Idući ciklusi budu kraći i oskudniji.