Kontracepcija

zaboravljena pilula dvije večeri nakon snošaja

deja14

Poštovani,

Pijem pilule Triquilar . U četvrtak sam imala spolni odnos (uključujući snošaj) sa dečkom, tu večer i večer nakon sam , kao i inače, popila tabletu u određeno vrijeme. Međutim, jučer navečer (subota) sam zaboravila popit tabletu i popila sam ju danas (nedjelja) u podne. Također navečer sam popila i redovnu tabletu. Zanima me postoji li i najmanja mogućnost da zbog propuštene tablete ostanem trudna?

Unaprijed hvala puno na pažnji i odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

Koliko dugo pijete i koji je tjedan.?

deja14

pijem triquilar pet mjeseci a prije toga sam pila logest godinu i tri mjeseca. Treći je tjedan (u srijedu je zadnja, 21, tableta)

Natalija Beljo, dr. med.

Onda sve ok, nema mjesta panici.

deja14

Super, hvala Vam puno

tamika55_

Poštovana doktorice, pijem logest tablete već 3 godine... jučer( 21.2.) mi se desilo da sam zaboravila popiti tabletu ( pijem je oko pola 10 sati)...popila sam danas u pola 11 sati....propustila sam 18. tabletu, tj. u trećem tjednu...zadnji spolni odnos bio je u nedjelju. preostale su mi 3 tablete, i sad ne znam dal da popijem te tablete do kraja, pa onda idem normalno na stanku, ili dok popijem te 3 tablete odmah započnem s novom kutijom. I zanima me dal moram koristiti dodatnu zaštitu. Pročitala sam dosta Vaših postova o ovoj temi, ali ipak bi bila smirenija da mi vi osobno odgovorite... puno hvala unaprijed...

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate počinjati sa novim blisterom, pijete 3 godine. Nastavite dalje po shemi.

tamika55_

hvala Vam lijepo na odgovoru, tako sam i mislila učiniti...