Kontracepcija

zanima me

znj124578

sa deckom sam 3 godine u vezi i mislimo stupiti u spolne odnose...zanima me da li je dovoljna zastita kondom + da on ne svrsi u meni,nego van..jer ne bih htjela bas piti kontracepcijske pilule?hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako pazite svakako da je dovoljnja.

lover20

Poštovani,
Imam jedno pitanje. Zanima me da li je moguće da djevojka zatrudni ako muškarac ejakuira po vagini a penis nije bio u vagini,a imala je još menstruaciju al bio joj zadnji dan krvarenja?
unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Ejakulat nije dospio u rodnicu a i neplodni su dani.

lover20

Hvala Vam na odgovoru!
a za vrijeme neplodnih dana i da se ejakulira u rodnicu nije moguće zatrudnjet?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da nije moguće uz opasku da se doista radi o neplodnim danima.

pitalica883652

Poštovani,
Zanima me da li je moguće i koji su rizici uzimanja hormonskih pilula s obzirom na obiteljsku povijest bolesti?
Naime, u blizoj obitelji bilo je smrtnih slucajeva od tromboze, ali ja sama nisam imala slicnih problema.
Unaprijed zahvaljujem happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rizik svakako postoji. Savjetujem dodatnu laboratorijsku obradu i koagulaciju prije eventualnog uzimanja.

pitalica883652

Hvala na odgovoru!
Također me zanima prema Vašem savjetu, uz postojeći rizik, da li da pocnem uzimati pilule kako zbog kontracepcije (duga i ozbiljna veza) tako i zbog problema sa cistom (uz neurednu menstruaciju) koja je jos tu nakon 4-mjesečne terapije Dupahostonom. Također je tu i povremena smetnja od lateksa. Imate li možda Vi kakav drugi prijedlog?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rekao sam što morate. O tome da li da uzimate morate dogovoriti sa svojim ginekologom.
Svakako uzeti u obzir jedno i drugo prevagnulo bi da uzimate.

cvjetic13

pozz,pijem yaz pilule i u zadnje vrijeme mi se zna desiti da u toku spolnog odnosa imam jake bolove i pojavi se blago krvarenje,ali je moguce da je to od pilula,ili moze biti nesto drugo u pitanju,svakako planiram posjetiti ginekologa zbog toga,unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od pilula je. Radi se o probojnom spoting krvarenju.

micika_p

"Žene koje zatrudne dok koristite kontraceptivne pilule mogu iskusiti povremeno krvarenje." Nasla sam ovu informaciju na internetu pa me zanima jel istina? I kako onda znati da li je menstruacija pod pilulama lazna ili prava, kad je svakako oskudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija ima pravilnost, trajanje, intenzitet...mislim da sam vam time sve rekao.kad bi i tijekom uzimanja pilula došlo do trudnoće to krvarenje ne bi sličilo menstrualnom niti izgledom, trajanjem, ritmom i ostalim karakteristikama menstruacije.

micika_p

Hvala na odgovoru, zanima me jos da li je to lazno krvarenje cesta pojava kod korisnica oralne kontracepcije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

bebamala

Postovani,imam jedno pitanje. Cula sa da grejpfrut moze umanjiti dejstvo kontracepcije,pa me zanima koliko je to tacno ? Pijem lindinette vec godinu dana i imam naviku da svako jutro pijem cedjeni sok od limuna,pomorandze i grejpa,da li to utice na pilule ? Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Istina je.