Neplodnost

Siofor

Alternativa

Poštovani, molila bih za pomoć. Već dva mijeseca pijem Siofor tablete 2xna dan. Radila sam sve pretrage, ginekoloski nalaz mi je uredan, hormoni su mi svi uredu osim inzulina koji je nataste bio 11, a poslije dva sata od obroka 44,4. Na kontrolnom pregledu utvrđeno mi je da je debljina endometrija 15mm ali nisu se vidjeli folikuli na jajniku. (15 dan ciklusa). Konkretno pitanje je da li Sifor tablete utiču na mogućnost zatrudnjivanja. Mišljenja oko istog su podijeljenja. Hvala Vam unapred!

Prof. dr. sc. Velimir Šimunić, dr. med.

Metformin je lijek za inzulinsku rezistenciju i nije induktor ovulacije, već može biti partner klomidu i sličnim lijekovima. Za uporabu Siofora potrebna je cjelokupna prethodna obrada i stručnost.