Rak dojke

ARIMIDEX drugo mišljenje

ciara46

Poštovani, molim Vaše mišljenje glede uzimanja Arimidexa. Odstranjena mi je dojka i već 1 god pijem Arimidex. Nalaz: Ca neuroendokrinum mammae gr.I pt 1,0 cm, sine metast.0/25, 100% pozitivan na estrogene,PR I HER neg.
Kako imam 62 god i prije 6 god sam odstranila sve vaginalno radi prolapsa, jedan od liječnika na kontrolnom pregledu nakon godinu dana mi je rekao da ja uopće ne trebam piti Arimidex jer su mi odstranjeni jajnici, našto sam se ja zaprepastila i odjurila drugom liječniku u istoj ustanovi koji mi je rekao da to nije istina i da moram piti jer moj organizam pohranjuje estrogen mimo jajnika? Molim sada Vaše cijenjeno mišljenje kako bih se umirila. Hvala

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Drugi liječnik je u pravu. U tijelu žene estrogeni se u manjoj količini stvaraju i nakon što jajnici više ne funkcijoniraju(ili su odstranjeni kao kod vas). Arimidex sprječava stvaranje estrogena i prema tome trebate ga uzimati.