Rak dojke

rak dojke i metastaze u kostima

sazuko

Poštovani, molim Vas odgovor. Moja majka ( 1949.) je polovicom 2003. godine operirala rak dojke, a sada su se pojavile metastaze u zdjelici.
Evo nalaza:
Ca. mammae dex.
biopsio probatoria
segmentectomia cum sis.axillae
ca lobulare invasium
sine meta.axillae 0/11
pT:1,5 cm tinomo
H score E: 150 PR:280
HER-2: Score 2
Nakon te dijagnoze terapija je bila zračenje 28 terapija te tijekom 5 godina Nolvadex 2 x 10 mg, a od 6. mjeseca 2008. propisana je Femara 1 tbl dnevno.
U 6 mjesecu prošle godine počeli su bolovi u kuku, pa je prepručeno snimanje kostiju, sto je i učinjeno u 12. mjesecu 2008. Nakon toga i scintigradija koja kaže da su patološka nakupljanja aktivnosti zahvatila u cjelosti korpus lijeve stidne kosti i lijevu ilijačnu kost. Također je vidljivo nakupljanje aktivnosti u tarzusu desnog stopala.Onkolog preporučuje sada terapiju zračenjem i Femaru dalje.
Molim Vas da mi odgovorite, kakve su prognoze i je li zračenje dovoljno ? Inače krva slika je b.o.,kao i ultrazvuk abdomena. kao i markeri.
Lijep pozdrav

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Za sada je preporučeno liječenje odgovarajuće. U daljnjem tijeku će se vidjeti kakava će biti učinak tog liječenja i po potrebi će se uvesti drugi lijekovi.