Rak dojke

carcinom ductale invasivum - komedo

61-ez

Zahvaljujem se na iscrpnom odgovoru. Pojasnili ste mi neke moje sumnje i dileme. Moram priznatim da me je prognoza malo razočarala, ali šta je tu je. Pošto ste napisali da postoji mogućnost da su metastaze otišle limfom i krvotokom u organizam, interesuje me da li je potrebno preventivno otići na pregled kostiju, mozga ili čekati do pojave nekih simptoma. Za sada moj ljekar na kontrolama traži nalaze krvi, CA-15-3, UZ dojke i abdomena i mišljenje ginekologa. Postoji li nešto što bi osim tamoxifena trebala koristiti kao preventivu ili je sve u božijim rukama. Hvala unaprijed.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Postupak vašeg liječnika je potpuno ispravan. Nisu potrebne dodatne pretrage. Eventualne daljnje pretrage biti će učinjenje ako i kada se pojave neki simptomi ili znakovi.