Rak dojke

Citološki nalaz

m20

Molim Vaše mišljenje za dijagnozu atipična hiperplazija žlijezdanog epitela dojke, kontrola za 3 mjeseca ili PHD.
Zanima me da li treba kirurški zahvat ili sto?

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Preporučio bih biopsiju bilo kiruršku bilo širokom iglom. Kirurška biopsija je manji kirurški zahvat kojim se odstranjuje čitava tvorba iz dojke. Biopsija širokom iglom je slična citološkoj punkciji ali se uzima cilindar tkiva koji se nakon toga pregledavapatohistološki, jednako kao i tkivo odstranjeno kirurškim zahvatom. Jedino biopsijom je moguće točno utvrditi da li se radi o zloćudnom tumoru ili ne.