Rak dojke

ex tempore maligno

izeta

imam definitivni nalaz: carcinoma ducatele inavisium glandulae mamae gradus III,NG 3,pT1c. Morbus Pager glandulae mamae,zanima koliko je uspjesno lijecenje i kolika je zivotna opasnost u ovakvim slucajevima hvala

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Radi se o viskozloćudnom tumoru većem od 1 cm, a manjem od 2 cm. I takvi tumori mogu se uspječno izlječiti. Za podrobniji savjet bilo bi potrebno znati još da lije tumor hormonoovisan ili ne(hormonski receptori ?!), da li je HER-2-pozitivan, da li su zahvaćeni pazušni limfni čvorovia te dob i menstrualni status bolesnice te opće stanje zdravlja.