Rak dojke

FIBROADENOMI NA DOJCI

Jasmina77

Poštovani,
imam 23 god..prije nekih godinu dana sam osjetila kvržicu na lijevoj dojci,nakon nekog vremena otišla sam na pregled gdje su mi obavili
UZV i rekli da po karakteristikama odgovara fibroadenomu promjera 10mm. Drugih žarišnih promjena na dojci nema.
Aksilarni limfni čvorovi nisu uvećani.
Preporučili su mi kontrolni pregled nakon4-6 mj...u međuvremenu sam ponekad počela osjećati bolove i kao neka "probadanja".
Sad idem na taj pregled pa me zanima da li bih trebala obaviti punkciju ili što da radim s tim??
Molim za savjet.Unaprijed hvala...

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Fibroadenom je dobroćudni tumor koji nikada ne postaje zloćudan, ne alterira maligno. Međutim koji puta može biti bolan i stvarati neugodnosti kao što je i kod vas slučaj, Zbog toga, a i zbog potpune sigurnosti da se zaista radi o fibroadenomu, a ne o nečem drugom opasnijem, takvi se tumori najčešće odstranjuju malim operacijskim zahvatom.