Rak dojke

Invazivni duktalni karcinom dojke

Tami

Mojoj prijateljici dijagnosticiran je i operiran invazivni duktalni karcinom dojke gr III nalazom: tumor veličine 4 cm,T2, N2, M0. Status hormonskih receptora PR ++ 70%, ER ++60%, HER2 -.
Molila bih Vaš savijet za daljnju terapiju i da li biste preporučili paklitaksel u ovom slučaju.

Unaprijed zahvaljujem

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Analize kliničkih pokusa adjuvantnog liječenja bolesnica s rakom dojke i pozitivnim hormonskim receptorima, a takav je tumor vaše prijateljice, pokazuju da paklitaksel ne doprinosi značajno poboljšanju rezultata.

ina1411

Ovdje jedna dijevojka iz Mostara. Molim vas bili mi mogli objasnit kako da postavim pitanje doktoru ili više saznati o carcinomu dojke i njegovom liječenju. riječ je o Carcinoma ductale invasivum mammae gradus 2 b-r index 7 fibroadenome mammae. imate li nekih linkova na kojim bi mogla saznat više. hvala unaprijed

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Na ovom portalu Cybermed, portal za bolesnike postoji centar za edukaciju posvećen raku dojke kojeg je sastavni dio i ovaj forum. Tu možete pronaći prilično podtaka o liječenju raka dojke. Inače neki drugi poseno preporućljiv site ne znam. Unesite u Google tražilicu pojam rak dojke ili breast cancer i vjerujem da ćete dobiti veći broj korisnih linkova.