Rak dojke

mamin nalaz

sanjita

Poštovani doktore molim vas mišljenje o ovom nalazu. Ovo je citološki nalaz a mama ide u petak kod kirurga.

U razmazima punktata kipoehogenih lezija vel. 17x14 mm, 14 x 11mm i 18x13 mm na 14h lijeve dojke vide se brojne pojedinačne stanice i manje i veće nakupine stanica žljezdanog epitela s izraženom anizomakronukleozom, hiperkromazijom i nukleolima, brojni limfociti, kanibalizam, nekroza, pjenušavi fagi i pigmentofagi, te eritrociti.

Mišljenje: Adeno ca mammae I.sin

Unaprijed hvala.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Iz ovog nalaza je gotovo potpuno sigurno da se kod vaše majke radi o raku dojke. Nužan je pregled kirurga i operacija. Nakon toga će se vidjeti kakvo će daljnje liječenje biti potrebno.

sanjita

Hvala Vam puno na odgovoru.