Rak dojke

kalcifikati

majsica29

POZDRAV... dragi doktore , ja bi molila pojašnjenje nalaza i imam li razloga za brigu... radi se o nalazu mamografije moje majke koja je 1953. godište .. nalaz je sljedeći- vide se dojke involutivnog parenhima obilnije vezivne građe. Na desnoj dojci se retro alveolarno vidi benigni sitni prstenasti kalcifikat.Limfni čvorić u aksili. Uvjerljivih nodoznih žarišnih lezija se ne vidi.. mene brine što znači ovo limfni čvorić u aksili.. prije godinu dana je bila na ultrazvuku i nalaz je bio uredan.. hvala na odgovoru

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Nemate razloga za zabrinutost. Nalaz mamografije vaše majke je potpuno primjeren njezinoj dobi i nema niti kavih znakova tumora niti drugih patoloških promjena. Limfni čvorovi se normalno nalaze u pazuhu i koji puta se vide na mamografiji koji puta ne, ali nisu znak nikavih zloćudnih promjena.