Rak dojke

KONTROLA DOJKI UVZ

andreb

Postovani,

imam 25 godina i prije godinu i pol sam napipala neku razliku na dojkama odnosno iznad desne bradavice, otisla sam na ultrazvuk i nalaz je bio uredu, zatim sam nakon godinu dana opet isla na ultrazvuk dojki i nalaz je isto bio uredu, receno mi je da mi je jedna dojka jace gradje, i da nema nikakvih promjena...ja tu razliku i dalje napipam i zanima me da li je moguce da ultrazvuk ne moze vidjeti neke promjene, a ja ih mogu napipati...i da li je moguce da jedna dojka bude jace gradje?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Dojke nikada nisu potpuno simetrične. Kod nekih žena se to uočava i prostim oko, a kod nekih tek pregledom ultrazvukom. Također vi u dojkama možete napipati i određene strukture koje se na ultrazvučnom pregledu pokažu kao potpuno normalne, a vama se pipanjem čone kao nešto nenormalno. Važno je da nastavite paziti na svoje dojke i odlaziti na redovite kontrole svaku jednu do dvije godine.