Rak dojke

Molim za savet uvazenog Dr Rudolfa

molarka

29.10.2010 uradjena mi je "Mastectomia radicalis sin, sec. Madden. Drainage.na institutu za onkologiju u Beogradu
TNM levo 1c 0 0 TNM desno 0 0 0
Histoloska dijagnoza
1.Ca ductale invasivum gl.mammae GII,NGII (T1:13x13x8 mm,T2:25x17x12 mm,T3 7x5x3 mm).
Hyperplasia epithelii ductalis atypica focalis gl.mammae(T4 10x6x6 mm)
U invazivnim tumorima (T1,2,3) prisutna "in situ" komponenta DCiS do 1-10 %,hist. mikropapilarna i kribriformna varijanta,NGI.Mikrokalcifikati prisutni u obe komponente svih Tu.
2.Ca mamae meta limphonody 1/13.
3.spoj lateralnih kv.
4.Postmenopauzna 3 godine
ER 7;HER2 1+
ostali hormoni Ki67:50%
Terapija
Konzilijarno odluceno da se primeni adj HT po rezimu 3xFAC+3xTaxol,nedeljni rezim,preko DB IORS-a,a potom da se uvede adj hormonska terapija Nolvadex 20 mg dnevno.Takodje sprovesti postop. zracnu th hemitoraksa levo u ambulantnim uslovima.
Molim Vas doktore pojasnite mi dijagnozu i sta mislite o terapiji da li treba jos nesto sobzirom na HER2+ status,mnogo Vam hvala i molim Vas budite iskreni

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vas se radi o srednje zloćudnom i visoko hormonoovisnom tumoru koji se već proširio u pazuh i zahvatio metastazama jedan limfni čvor. Patološki stadij je IIB. Vaši izgledi da preživite deset i više godina bez ikakvog liječenja su oko 65%. Uz navedenu kemoterapiju koja vema je predložena i koja je u skladu s najnovijim znanstvenim spoznajama, izgledi se povećavaju za oko 145. Ako nakon kemoterapije provedete i adjuvantnu hormonoterapiju koja vam mje predložena u trajanju od 5 godina izgledi se povećavaju za daljnjih 10%. Naravno potrebno je provesti i radioterapiju ležišta dojke i limfnih čvorova da bi se sprječio lokalni recidiv. Nalaz HER2 1+ je bez značenja, to je zapravo negativni nalaz i nije potrebno liječenje Herceptin-om.

molarka

Hvala Vam puno Doktore na odgovoru,veliki ste Covek,neka Vam Bog da puno zdravlja i srece!