Rak dojke

mamografija

jradenovic

Radila sam mamografiju...ovo su rezultati... treba mi pomoc... jel zna iko sta znaci.
Obe dojke tipa ACE2 sa rezidualnim parenhimom centralno II u gornjim kvadrantima mikroondularnog izgleda, bez susp grupisanih mikrokalcifikata.
U levoj dojci na spoju gornjih kvadranata od mamile udaljeno oko 17 mm uocava se hiperdenozna masa sa spikulama u okolnom parenhimu prom 29x19 mm sa centralnim mikrokalcifikatom.
U desnoj dojci u MLO poziciji uocava se fokalna kondenzacija 20x6mm u cc poziciji dolazi do disperzije bez trece dimenzije.
Ciljano UZ pregledom ou levoj dojci uocava se hipodenozna masa iregularnih kontura prom 14x24mm.
U levoj aksili vidjeni limfni nodus 13x7 mm.
BI RADS DD3,LD4b.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
s nalazima se odmah javite kirurgu