Rak dojke

Mamografija - nalaz

Nati

Postovani,

molim Vas da mi objasnite mamin nalaz:

Zlijezdani parenhim mijesanog tipa s periduktalnom firozom. Pojedine zrnate sjene ne remete okolinu. Brojni kalcifikati u obje dojke bez popratne sjene. Kalcificirane krvne zile.
Zarisnih lezija se na ucinjenim slikama ne vidi.
Mama ima 63 godine.

Unaprijed se zahvaljujem!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Uz ovaj opis, liječnik koji je očitavao mamografiju morao je dati i konačni zaključak. Ne mogu vam dati tumačenje ovog opisa jer nisam imao priliku vidjeti slike mamografije vaše majke. Preporučam vam da se za dodatna objašnjenja obratite liječniku koji je očitavao mamografiju ili, sa slikama mamografije, majku odvedete na pregled u onkološku ustanovu.

Nati

Hvala na odgovoru.