Rak dojke

mamografija-nalaz

mkuhner

Poštovani!
Moja majka, 66.g.,primila je nalaz mamografije koju je obavila prvi puta.
Prema nalazu postoji neodređena tvorba lijeve dojke, gustoća fibrožljezdanog tkiva je <25%, a BI-RADS = 0.
Pretpostavljam da su nalazi 3,4,5 lošiji.
Preporučuje se UZV.
Na slici je vidljiva kuglasta tvorba promjera oko 1 cm uz gornju površinu lijeve dojke.
Molim Vas da mi odgovorite koje su to sve moguće "neodređene tvorbe"?
Znam da će nalaz UZV to utvditi,ali ipak bih htjela čuti i Vaše mišljenje o mogućim ishodima.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Na žalost, ne mogu vam dati nikakvo tumačenje nalaza. U BI-RADS sustavu, kategorija 0 se odnosi na mamaografsku snimku koja je inkompletna i/ili nejasna te se ne može protumačiti niti dati konačno mišljenje/zaključak bez dodatnih morfoloških pretraga.