Rak dojke

rak dojke

ana2007

Postovani dr. Tomek,
imam pitanje vezano za kemoterapiju. naime, zanima me koliko stvarno kemoterapija pomaze u borbi protiv raka, kakva su Vasa iskustva? Molim Vas ako mi mozete poslati neke korisne linkove vezane na tu temu.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Koliko kemoterapija stvarno pomaže ovisi od bolesnika do bolesnika. Općenito uzevši, kemoterapija je to učinkovitija što se ranije primijeni, naravno kod bolesnica s rakom dojke kod kojih je to potrebno. Primjenom kemoterapije u adjuvantnom liječenju, danas je moguće izliječiti većinu žena s rakom dojke. Što se tiče linkova, morati ćete se sami potruditi budući da na internetu postoji veliki broj "site-ova", sigurno nekoliko tisuća, posvećenih tom problemu pa ne bih htio niti jednog izdvajati.