Rak dojke

markeri

jesam

2012. mi je operiran karcinom lijeve dojke ( segmentectomio mammmae et ev. a xillae lat. sin. 31.05.2012. KzT PHD: cdi gr II cum DCIS gr II, pT 7mm, axilla 0/12, ER 95%, Her2 0, Ki67 17% St. post. irrad. adj. Hormonotherapia in tractu ( anastrozol)
Uzimala sam Aremed.
Markeri su izgledali ovako
CEA 2,65 CA-15 24,5 5.9.12.
Nakon zadnjeg markera radila sam PET/CT koji je bio uredan, počela sam uzimati Armotraz i sljedeći markeri su bili
23.1.15. sam dobila sljedeći nalaz
Molim Vaše mišljenje i unaprijed zahvaljujem.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
marker Ca 15-3 je 33, to je negdje oko gornje granice, ne znam koja je točna granica laboratorija u kojem ste ga određivali.
Marker sam po sebi ne znači ništa, posebno ako se radi o graničnim vrijednostima. Treba uzeti u obzir sveukupnu kliničku sliku te rezultate drugih pretraga.
Inače, Aremed i Armotraz su isti lijek- anastrozol, radi se samo o drugom proizvođaču.