Rak dojke

mikrokalcifikati lijevo

aladi

Molim vas ako mi možete pojasniti nalaz biopsije
Klinička dijagnoza:mikrokalcifikati lijevo
Patohistološka dijagnoza:B5b-Carcinoma mammae ductale invasium
Patohistološki nalaz:Primljeni su cilindri tkiva dojke u fargamentima ukupne dužine oko2,5 cm.Histološki se vide dilatirani kanalići ispunjeni polimorfnim atipičnim epitelnim stanicama koje imaju krupne jezgre s istaknutim nukleolima (G3).Vidi se i invazija strome u obliku nakupina istih stanica oko kojih se vidi vezivna stroma i limfociti.Nađu se i brojni kalcifikati.Tumor spada u visoki nuklearni i histološki gradus.
Unaprijed zahvaljujem
Poštovanje

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Radi se o visoko zloćudnom invazivnom karcinomu dojke. Potreban je operacijski zahvat kojim će biti odstranjen tumor dojke i pazušni limfni čvorovi. Nakon tog zahvata zanti će se sve potrebne karakteristike tumora i opseg njegove proširenosti na temelju čega će se moći odrediti prognoza i potrebno dodatno, adjuvantno liječenje.

aladi

Hvala doktore na odgovoru.Tumor je odstranjen i sada čekamo nalaze.Poštovanje

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Javite se ponovno kada budete znali nalaze.