Rak dojke

Molim pojašnjenje nalaza

hipolita

Poštovani, molim Vas ako biste mi mogli pojasniti ovaj nalaz:

Pretraga dojki uzv_om:
Obostrano u svim kvadrantima čvorasta ehostruktura parenhima s dilatiranim izvodnim kanalilćima uklopljenim u gustu vezivnu stromu.
U donjem lateralnom kvadrantu d. dojke vidljiv oštro ograničeni hipoehogeni čvor promjera 0,6 cm isti takav čvor vidljiv je i u donjem med. kvadrantu l. dojke promjera 0,6 cm.
Obostrano aksilarno vidljivi valjkasti limfni čvorovi s pravilnim hilusom.
Mišljenje: nalaz UZV-a gorovi uprilog fibrocistične mastopatije s fibroadenomima u obje dojke.

Citološka punkcija hipoehogenih čvorova u DLK i DMK lijeve i desne dojke:
nakupine, tračci i pojedinačne stanice duktalnog epitela. Gole bipolarne jezgre tih stanica.
Pozadina razmaza ciste.
Mišljenje: fibroadenom.

Zahvaljujem Vam se na odgovoru!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Radi se o dobroćudnom(benignom) tumoru. Na ovom forumu već je više puta bilo pitanja i odgovora o fibroadenomimam, pa vam preporučam da ih pročitate.