Rak dojke

molim vas, vase misljenje

thimi

moja zena 1972 g. juce je radila mamografiju i nalaz je sledeci,
Dojke guste fibrocisticne gradje ACR4
Desno u DLK metotkivna jasno ogranicena, homogena senka benignih karakteristika (cista), dij. oko 15 mm
Levo u GLK, ka aksilarnom nastavku mekotkivna relativno jasno ogranicena propmena intenzivnijeg centralnog dela, 25 mm
BI RADS D3,L3/4
zahvaljujem vam unapred

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Na temelju opisa koji ste naveli mogu reći da u lijevoj dojci vaše supruge postoji tvorba koja je dosta sumnjiva na karcinom i potrebna je dodatna obrada. Ta dodatna obrada se sastoji od biopsije to jest kirurškog odstranjenja navedene tvorbe i patohistološkog pregleda iste od strane iskusnog patologa jer je to jedini način da se sa sigurnošću utvrdi da li se radi o zloćudnom ili dobroćudnom tumoru. Preporučam vam da ovu preporučenu obradu ne odgađate. Eventualni pregled ultrazvukom i citopunkcije mogu pokazati da se radi o karcinomu, ali isto tako mogu biti i lažno negativnog nalaza i tada će opet biti potrebna biopsija. Preporučam da se izravno učini biopsija i izbjegnu nepotrebne pretrage i gubitak novca i vremena.