Rak dojke

Molim za Vase misljenje

sonekg

Moja sestra ima 36. godina dvoje dece i redovan menstrualni ciklus i pre mesec dana uocila je cvoric na desnoj dojci! Pre dve nedelje izvrsena je operacija i odstranjen joj je deo dojke i limfni cvorovi ispod pazuha. Ispostavilo se da su to tri tumora.Danas su stigli nalazi koje cu Vam sada prikazati.

Neo mammae dex.
Quadrantectomia mammae dex. cum dissectio axillae dex. Drainage

1.Ca ductale invasivum mammae G II,NG II. Tu1:15x10x7mm, Tu2:16x8x7mm, Tu3:19x15x12
2. Ca mammae meta lymphonodorum 2/18
3.Infiltratio lipomatosa textus gl. mammae
4. Gornji spoljasnji kv.
5. Menst. status-premenopauze

Er0
Pr0
Her2 1+

Propisano je lecenje adj. HT po FAC protokolu, uz ostop. zracnu terapiju.
Takodje su uocene i displazije na drugoj dojci koje je potrebno pratiti.

Jako sam zabrinut i molio bih Vas za misljenje, savet i prognozu.
Unapred Hvala

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vaše sestre radi se o stadiju II bolesti i ulazi u skupinu bolesnica sa srednje velikim do velikim rizikom. Svako je nužno provesti liječenje adjuvantnom kemoterapijom i nakon toga zračenje dojke i pazuha. Preporučena kemoterapija po shemi FAC jedna je od mogućih varijanti. Međutim, smatram da bi vaša sestra, obzitom da se radi o hormono neosjetljivom tumoru, više koristi imala od kemoterapije koja bi uključivala i taksane(paklitaksel ili docetaksel).

sonekg

Doktore!
Mojoj sestri se javio bol u predelu desne skapule u 9 mesecu ove godine!
Izvršene su pretrage, mamografija, rendgenski snimak pluća, ultrazvuk jetre, sintigrafija kostiju, tumor markeri (vrednost 39), biopsija kože sa operisane dojke i nisu uočene nikakve promene!
Pre 15-tak dana je utvrđen pleuralni izliv (iz dva puta je izvađeno oko 2,5l serozne tečnosti)!
Jos ne posedujem pismene rezultate, ali nam je rečeno da su u punktatu nađene maligne ćelije!
U međuvremenu uzet je uzorak pleure na histopatplošku analizu!
Molim Vas za savet šta dalje, da li je potrebno uraditi multislajs skener grudnog koša i kakve sve dalje pretrage???
Kakve su Vaše prognoze, kakav je uobičajeni postupak daljeg lečenja, koji se lekovi koriste.....
Unapred Vam hvala i molim Vas za sto brži odgovor!