Rak dojke

Nalaz phd

nadalina80

Mozete li mi pojasniti nalaz. Visoka 168,tt48,84 godiste. Nalaz je od grudi PHD 1.D.DOJKA-ca ductale dex.et axillae dex 2.LIMFNI ČVOR UDESNOJ AKSILI ca metastaticum lymphonod. ER 100% PR 2% HER2 0 Ki-67 34.6%

Hvala i lp.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštivana,
radi se o zloćudnom tumoru desne dojke koji je zahvatio i limfni čvor pazuha.
Tumor je hormonski pozitivan, što znači da će se u jednoj fazi liječenja primjenjivati hormonska terapija i Her2 negativan, što znači da neće biti potrebna anti Her2 terapija.