Rak dojke

Rak dojke - Ca. mucinosum invasivum., Ca. ducatale invasivum

dinica

Poštovani doktore molim Vas mišljenje, savjet i prognozu za:
PHD:Ca. mucinosum invasivum. Ca. ducatale invasivum
Jedan čvor 1,7cm gradus 1 i 1 čvor 1,5 cm gradus 3. U preostalom tkivu dojke nađen još dio tumora dukatalnog invazivnog 7x3 cm. Prisutna limfago invazija. U aksili limfni čvor 5 cm i još 5 manjh limfnih čvorova prožetih tumorskim tkivom koje infiltrira čahuru iširi se u masno tkivo.
estrogenski receptori 1. 100% 2. 100%
progesteronski receptori 1. 50% 2. 10%
androgeni receptori 1. 10% 2. 30%
Hercep Test IHC Score 1 i 2 0 Negativan

Unaprijed se zahvaljujem!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Radi se o stadiju IIIA. Petogodišnje preživljenje bolesnica u tom stadiju iznosi oko 50%-55%. Svakako je potrebno dodatno liječenje koje se sastoji od kemoterapije koja treba sadržavati antracikline, možda i taksane, zatim lokregionalno zračenje i nakon toga još i adjuvantna hormonoterapija tamoksifenom ili aromataza inhibitorima u trajanju 5 do 10 godina.