Rak dojke

Bolna kvržica u dojki

andjeo

Poštovani,
molim Vas za mišljenje. Prije otprilike mjesec dana, primjetila sam da me boli dojka, ali bol je prestala i trajala je ptprilike tjedan dana. No prije 4 dana napipala sam jako malu, jedva opipljivu, kvrzicu, koja na pritisak boli. Može li se reći da bi to 100% mogao biti rani stadij raka, ili bi po srijedi moglo biti nešto drugo, možda vezano za ranu trudnoću? Imam 19 god. Molim bilo kakav savjet. Unaprijed hvala.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Nemoguće je i stručno nedopustivo postavljati dijagnozu samo na temelju opisa stanja od strane bolesnika, a bez pregleda. Savjetujem vam zato da se javite liječniku na pregled kojiće tada utvrditi o čemu se radi. Mogu vam samo navesti da je u vašim godinama tumor dojke rijedak, ali nije i isključen, pa je i kod vas mala vjerojatnost da se radi o tumoru(zloćudnom). Ipak se javite liječniku!