Rak dojke

Rak dojke - Carcinoma Colloides (Mucinosum)

adriatik

Postovani doktore,
Moja majka 65 g. stara imala je operaciju desne dojke 18.09 2007.
Histopatoloska diagnoza :, naod dostavljenog operativnog materijala odgovara Carcinoma Colloides (Mucinosum) klinicki stadium IIA, a pTNM = pT2, pN0, pMx, G2.
Od aksilarnog masnog tkiva izdvojeno je 15 limfnih zlijezda kod kojih nisu nadjeni metastatski depoziti.

6-tog dana nakon operacije nastala je komplikacija postoperativna pojava Thrombosis v ileofemoralis lat.sin. Postavena je na antikoagulativnu terapiju: amp 2x1 Clexan 400mg za nedjelju dana. Sada prima: tabl Citeral 2x2 500mg, drag Pentilin 2x1, Sintrom 1x1 400mg po semi, obloge sa Acidi borici i koristi elasticni zavoj.
Jos uvijek traje terapija protiv tromboze I ljecenje ide veoma bavno.

Molimo vas za mislenje oko dalnjeg ljecenja, posebno dali treba ici sa kemoterapijom ili zracenjem i dali trebamo prvo cekati da se komplikacija sa trombozom izljeci?

postovanje,

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Svakako će biti potrebno dodatno liječenje, najvjerojatnije kemoterapija. Potrebno je da se javite onkologu koji će na temelju svih relevantnih pokazatelja preporučiti potrebno dodatno liječenje.