Rak dojke

Tamoxifen i Dabroston

Nada27

Postovani,
Operisala sam rak dojke i primala hemoterapiju, a sada pijem tablete Tamoxifen. S obzirom da mi se na jajniku pojavila cista velicine 24x27, da je debljina endometrija 8,2 i da imam neujednacene menstruacije ginekolog mi je odredio dijagnozu Menorrhagiae i propisao Dabroston tablete.
Molim Vas da mi odgovorite da li smijem piti Dabroston, s obzirom da mi je dijagnoza: Carcinoma ductale invasivum glandulae mammae,, NG2, gradus II, pT1cNxMx?
Molim Vas i da mi odgovorita da li smijem piti Tamoxifen 6 mjeseci nakon roka valjanosti koji je oznacen na pakovanju Ili koliko dugo nakon tog roka mogu da ih koristim?
Unaprijed hvala.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Dabroston se u vašem slučaju ne preporuča. Tamoksifen, kao i svi drugi lijekovi se može uzimati još najviše 6 mjeseci nakon roka označenog kao rok valajnosti, ali samo ako je bio čuvan pod optimalnim uvijetima.