Rak dojke

UZV dojke

sandra1977

Postoani.Molim vas za pomoć pojašnjenja jednog dijela uzv nalaza.
Piše u GLK u lijeve dojke na 2h3cm od mamile kompleksna cista dimenzija 8x4mm.
Da li je takva vrsta ciste najvjerojatnije rak
kroz par dana narucena sam na punkicju al iskreno bojim se jer o takvim cistama loše piše.
Unaprijed vam hvala.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
dok ne dobijete nalaz citopunkcije, ne može se reći o čemu se točno radi.

Frida1982

Poštovana,
Zanima me da li implantanti u dojci ometaju kvalitetu pregleda same dojke? Da li oni mogu onemogućit da se uoči zloćudna tvorevina!?
Unaprijed hvala na odgovoru!
Lp

sanelas

Poštovani!
Imam 31 godinu.
Već dvije-tri godine imam tvorbu u lijevoj dojci koju redovno kontroliram ultrazvukom.
Nalaz sa svih ultrazvuka glasi da je ta tvorba nalik fibroadenomu, no nikada precizno mi nisu rekli što je. Veličina je na svakom ultrazvuku jednaka, sa minimalnim povećanjem.
Na zadnjem uzv-u liječnica mi je preporučila da se napravi punkcija da se vidi točno što je to (budući da postoji krvna žila koja hrani tu tvorbu i preko UZV-a se ne može točno vidjeti što je to).
Što preporučujete, da li bi možda bilo poželjno napraviti mamografiju prije punkcije?
Da li bi se na mamografiji bolje vidjelo što je to?
Hvala
lp,

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
s obzirom na Vašu dob, mamografija nije metoda izbora. Možete se odlučiti na preporučenu punkcju ili, u dogovoru s Vašim liječnikom, napraviti MR dojki.

Almedina dina

Pozz ovako ja imam 23godine i imam problem sa dojkama jos od 2009 na desnoj dojci sam imala fibriadenom. Medjutim posle poroda ta izraslina na ultrazvuku nije bila primjecena.I godinama vec radim redovne kontrole ultrazvuka a evo i posljednjeg nalaza koji je radjen 03.10.2017 UZ PREGLEDOM dojke zlijezdanog tipa. Slabije razvijenog subkutanog masnog tkiva.obilna zljezdana komponenta u dojkama. Prati se obostrano Visoko prema aksilama, mjestimicno naznacenih mlijecnih kanalica sto je u skladu sa doba pacijentice.
Lijevo u GVK ovalna anehogena area velicine 11mm,na spoju vanjskih kvadranata ovalna hipo do ehogenosti masnog tkiva area velicine 12×7mm, dig. Dg fibrolipom. Supraareolarno i u GVK lijeve dojke minorne cisticne aree velicine od 4,5do10mm,i u DVK velicine do 5mm, promjene u sklopu umjerene fibromikrocisticne displazije. U aksilimalimfonodi nesignifikatnog izgleda.zanima me vase misljenje jeli treba nesto da koristim osim sto pijem zuti nocurak tako su mi rekli. Ali ja pred menzes imam bolove u dojkama prisutni su nov stop. Lijep pozz

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
UZV nije pokazao nikakvih promjena koje bi zahtijevale daljnju dijagnostičku obradu. Nastavite s redovnim kontrolama, kako Vam je preporučeno