Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Alopecia

azra

Proslo je vise od 10 godina kako imam Alopeciu Univerzalis koja je pocela Areatom, nastavila se Totalisom i zavrsila ovako, kako to vec obicno ide. Prije nekoliko godina sam odustala od trazenja lijeka. Ipak, zanima me da li postoji kakav napredak u medicini po ovom pitanju. Svojevremeno sam na Salati isla samo na zracenje i probavala kremice (ne sjecam se najbolje vise). PITANJE: Sto se danas zna kod nas o AU i ima li novih pristupa lijecenju? Hvala!

prof dr Jasna Lipozenčić

Totalna alopecija je poslijedica brojnih faktora: ednokrinoloških, neurovegetativnih, upalna žarišta i drugi. Teško je istodobno sanirati sve uzroke. Ipak savijetujem da dođete u Trihološku ambulantu Klinike za kožne i spolne bolesti, Šalata 4, Zagreb, zbog indikacije za biopsiju kože i druge relevantne labaratorijske obrade. postoje novi preparati koji bi se mogli primjeniti kod VAs.