Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Basalioma ulcerosum

melie

Postovani,
pacijent 64 godine, inace bez drugih zdravstvenih tegoba, dijagnoza Basalioma ulcerosum na nosu, promjera oko 5 mm, preporuka kiruska ekscizija s potrebom presadjivanja manjeg dijela koze na mjesto obrade.
Molim Vas za savjet sto bi ste preporucili kao alternativnu terapiju koja bi pokazala dobre rezultate i gdje bismo mogli provesti istu?

Unaprijed zahvaljujem!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kao alternativa, prvenstveno dolati u obzir površinska frakcionirana radioterapija. Može se obaviti u Klinici za dermatovenerologiju KBC Zagreb, Ambulanta za površinsku radioterapiju.

melie

S obzirom da nismo iz Zagreba molila bih Vas da mi kazete kakav je postupak, da li se tretman provodi u vise navrata?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Prvo se potrebno s uputnicom naručiti na pregled. Tek nakon toga se može odrediti je li bolesnik kandidat za tu terapiju. Nakon toga, potrebno je 12-15 puta doći na pojedine terapije. Dakle, za bolesnike izvan Zagreba neophodno je bolničko liječenje.

melie

Da li je eventualno moguće takvu terapiju provesti pri KBC Rijeka ili se ona provodi samo pri KBC Zagreb?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To se morate raspitati tamo.