Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Bubuljice na obrazu

HeavenSent

Imam 17 godina i vec 2-3 godine imam male sitne bubuljice na cijelim obrazima i bradi i nekad pokoju na celu. Na obrazima mi ih bude jako puno, jedna do druge i bez obrzira na to koliko puta odem na ciscenje lica one se opet vrate nakon 2 dana, savako 2 dana njih 200 na samo jednom obrazu. Neke su okom nevidljive no prilikom istiskanja izađe dosta iz njih, kao miteseri su. Sto bi ih moglo uzrokovati i kako ih sprijeciti? Hvala unaprijed happy

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o blažem obliku akni. Preporučio bih pregled dermatologa da se to potvrdi i propiše terapija. Samo čišćenje lica nije dovoljno.