Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Candida

Iva

Poštovana dr Ljubojević,

najljepše zahvaljujem na odgovorima.
Lijepo molim da mi još savjetujete da li da partner uz mazanje rojazol kremom popije i jedan diflucan (ginekologica mi je rekla da diflucan ne djeluje kod muškaraca jer da se kod njih radi o drugačijim stanicama candide) i da li bi bilo dobro u isto vrijeme koristiti i rojazol oralni gel kako bi se na candidu djelovalo sa svih strana ili diflucan kao sistemski lijek pokriva sve to pa nije potreban oralni gel.

Zahvaljujem na strpljenju i savjetima.

S poštovanjem,

Iva

Poštovana dr Ljubojević,

i partner je uzeo 1 tabletu Diflucana i kremu canesten.
Sve pretrage (šećer itd) sam obavila i sve je o.k.

Zanimalo bi me samo to što osim bijelog iscjetka nisam do tada imala nikakve simptome. Kad sam započela s terapijom canesten vaginaleta počeo je svrbež. Da li to znači da sam alergična možda na canesten?

Zanima me nakon koliko vremena se terapija (ovaj put bih probala s rojazolom) može ponoviti te da li se mogu odmah jedna za drugom uzeti dvije kutije rojazol vaginaleta.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

S postovanjem,

Iva

Autor: Iva ()
Datum: 11.04.03 21:35

Poštovani,

ginekologica mi je prilikom pregleda ustanovila candidu. Osim bijelog iscjetka nisam do tada imala nikakve simptome. Kad sam započela s terapijom canesten vaginaleta počeo je svrbež. Da li to znači da sam alergična možda na canesten?

Budući da mi se ubrzo nakon terapije (cansten vaginalete i krema i diflucan tableta) ponovo vratila candida zanima me nakon koliko vremena se terapija (ovaj put bih probala s rojazolom) može ponoviti te da li se mogu odmah jedna za drugom uzeti dvije kutije rojazol vaginaleta.

Zahvaljujem na odgovoru.

Iva

Odgovori na ovu poruku
Re: Candida
Autor: dr. Suzana Ljubojević ()
Datum: 16.04.03 06:02

U koliko se Vaš partner nije zajedno s Vama liječio od Candide, moguće da ste ponovno reinficirani.
Učestale infekcije s Candidom su moguće su u ljudi koji imaju smanjeni imunitet, koji uzimaju antibiotike, kod ljudi s šečernom bolešću....

Odgovori na ovu poruku
Re: Candida
Autor: dr. Suzana Ljubojević ()
Datum: 23.04.03 08:25

Ukoliko imate i dalje simptome koje navodite (svrbež) te u koliko se pojavi crvenilo vanjskog spolovila kao i sirasto bijeli iscjedak možete slobodno odmah nastaviti s Rojazolom. Rojazol vaginalete stavljjte duboko u rodnicu uvečer prije spavanja kroz 7 dana.

dr. Suzana Ljubojević

Tvrdnja Vaše ginekologice da Diflucan ne djeluje kod muškaraca jer da se kod njih radi o drugačijim stanicama kandide, nije mi poznata a također se i s takvim podatkom nisam susrela u medicinskoj literaturi!
U koliko ste Vi i Vaš partner popili terapiju Diflucana nema potrebe za ponavljanjem iste terapije niti nanošenja gela jer je peroralna terpija dovoljna u liječenju kandide. Vaš partner je bio asimptomatski (dakle bez znakova koji upućuju na infekciju kandidom), a Vi ste proveli kombiniranu terapiju (tablete, vaginalete i gel) stoga mislim da nemate potrebe za ponovnim započinjanjem ili nastavkom terapije.