KB Dubrava
Zagreb,

Crvenilo i znojenje nosa

The_Dream

Pozdrav. Imam 18 godina i problem sa kožom na nosu. Koža mi je crvena i tanka za razliku od ostatka lica gdje je normalne boje. To je izraženo čak i na normalnoj temperaturi, a pogotovo kad je hladnije. Međutim, postoji još jedan problem sa kožom na nosu koji primjećujem zadnje 2-3 godine i koji se javlja kad god je toplije vrijeme, znači proljeće, ljeto i jesen. Kad se umijem prije škole koža po nosu bude suha, a nakon nekog vremena (sat do dva) nos počne da se znoji, odnosno pojavljuju se nekakve kapljice i koža postane masna. To se pogoršava kako vrijeme odmiče. Znači to bude neka kombinacija znojenja i crvenila po nosu, jer kao da nos vremenom postaje i crveniji. Znojenje mi je čudno skroz jer to nisam kod nikog primjetio, a provodim cijelo poslijepodne u školi.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po opisu ne izgleda kao neki veći problem, u tom području koža zna biti osjetljivija. Možete se mazati Bepanthen krema.