Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Dermatitis detritiva

Amella

Poštovani, već unazad dvije godine muku mucim sa izrazito ispucalom kozom saka,tacnije prstiju ruku.Dermatolog mi je propisivao razne kreme: Cicalate kremu, Afloderm,Jekoderm te Belosalic mast, ali situacija nije nista puno bolja.Inace, kao sto sam napisila u naslovu dijagnoza glasibig-smileermatitis detritiva.Koza izgleda jako suho i povremeno puca pri cemu se javljaju ranice.Molim Vase misljenje. Unaprijed hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vi imate varijantu kontaktnog dermatitisa. Bilo bi dobro učiniti epikutano testiranje da se vidi jer riječ o alergijskom ili nealergijskom kontaktnom dermatitisu. U svakom slučaju promjene terapije se čini ok, ali promjene se liječe dugotrajno.

Amella

Hvala Vam na odgovoru. Puno ste mi pomogli!