Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Dlakavost

Ivana

Postovani, ima pitanje u vezi laserskog otklanjanja dlaka. Pročitala sam
Vas izvrsni članak na tu temu, ali bi svejedno htjela ćuti Vase misljenje
za moj slučaj. Imamo problema sa izrazitom dlakavosću. U Zadru idem i do
sada sam bila na 6 tretmana laserskog uklanjanja dlaka na području nausmine.
Rezultat je 0% to je priznao i sam doktor. On je za to da i dalje dolazim na
tretmane. Međutim ono sto Vas zelim pitati je ima li to smisla. S obzirom da
je bilo kakav rezultat izostao. Moje dlake su crne boje (sto bi samo trebao
biti plus za bolje ulanjane koliko sam shvatila) i općenito sam crnka, ali
sne tamne puti. Prije dosta godina sam bila na hormonskom ispitivanju na
Rebru i doktor je zakljućio da mi se ne moze nikako pomoći nego da idem na
depilaciju (znam da zvuči smjesno, ali tako je bilo). Majka i otac su
također izrazito crni i majka također imamo problema sa viskom dlaka. Da li
bi po Vasem misljenju svijetlosna metoda bila učinkovitija? I općenito Vas
molim za misljenje. Unaprijed hvala. Ivana (28 god.)

Dr.med.spec. Dinko Kaliterna

Postoji mani broj ljudi koji ne reagiraju na epilaciju bilo laserom ili IPL uređajem iz nepoznatih razloga.Ne znam s kojim aparatom ste radili epilaciju, veličinu primjenjene snage i ostale parametre.Uz to bitna je priprema da se samo brijete pred zahvat.Sigurno da se može pomoći možda ne tako brzo kako bi htjeli.Teško mi je nagađati bez navedenih podataka no ja bih probao s laserom dalje kod drugog doktora.I ako zakaže laser postoji čitav niz sredstava koja smanjuju izrast dlaka neka čak i trajno ali u manjem postotku stoga ne gubite nadu.