Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Gljivice

dado13

Poz. Imam gljivicu na noznom prstu vec neko vrijeme i mislio sam da sam je izlijecio. Ponovo se aktivirala i dobio sam jaki svrab na noznom prstu kao i na prstima obadvije ruke crvenilo. Doktorica mi je dala Mycocur tablete jednu dnevno i Rojazol kremu za nozne prste i Beloderm kremu za prste na rukama. Povuklo se i svrab i crvenilo ali mislim da nije izlijeceno. Smijem li nastavit sa Mycocur tabletama i dalje ili da prekinem jednu sedmicu pa da nastavim? Pijem ih 14 dana vec po.jednu.

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovani,

Preoralna antimikotička terapija uzima se tijekom nekoliko mjeseci, ali morate pratiti krvnu sliku i jetrene probe jednom mjesečno. Budući se radi o potentnom lijeku svakako morate biti pod kontrolom nadležnog liječnika.