Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Gljivična infekcija kože

inekoj

Poštovani!
Muž je negdje pokupio gljivicu ima sigurno 2 mj. To je počelo oko skočnog zgloba na obe noge; crveni krugovi koji svrbe i proširilo se na trbuh i lijevu ruku gdje izgleda kao pelenski osip. Uglavnom, mazali smo Plymicolom, Lamisilom, kućnom ljekarnom tipa soda - bikarbona, kvasina, dječije ulje; donekle se počelo povlačiti crvenilo ali krugovi i točkice nikako. Pošto sam trudna, kad sam išla na kontrolu sam pitala za savjet ginekologa te je preporučio Fluconax tablete 100mg te mu je doktorica uz to prepisala i Canifug sprej. Moje pitanje je da li je i koliko to djelotvorno, nakon koliko dugo bi terapija trebala početi djelovati (prošla su tri dana), mogu li mu uzeti i Canasten u kremi uz Fluconax? Molim Vas, nemojte savjetovati daljnje kontrole i odlaske liječniku jer sam ga jedva prisilila da ode i za ovo što je dobio. Hvala na odgovoru!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vaš muž gotovo sigurno nema gljivičnu infekciju te ne ovu terapiju niti neće doći do poboljšanja. Opis i lokalizacija promjena ne odgovara gljivičnoj infekciji, a i odavno bi došlo do poboljšanja na Plimycol, Lamisil i slične kreme.