Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

gljivicna infekcija nokta-prestanak rasta

mya001

postovani,

imam gljivicnu infekciju palca na stopalima vec neko vrijeme. pocela sam tretman, pa prestala.
nedavno sam ponovno pocela primejnjivati tretman, kapi canesten i exoderil te olovku od scholla. kako sam pocela vise paziti na nokte, primjetila kako mi nokti na palcima nisu vec duze vrijeme rasli.malo sam si povukla kozu od nokta te primjetila kako nema nastavka nokta ispod koze.
interesira me je li moguce ponovno potaknuti rast noktiju? da li ce se to dogoditi nastavkom primjene tretmana?
sto mi je za raditi, trebam li ici doktoru?
hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne znam imate li zaista gljivičnu infekciju noktiju. To se sa sigurnošću može utvrditi samo nativnom mikološkom pretragom (pod mikroskopom) i dokazom uzročnika u kulturi. Svakako bi bilo dobro da se javite liječniku.