Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

hipertrofični ožiljak nakon cijepljenja

alena1

Poštovani,
moj sin (osmi razred) je u 11.mj.2014. cijepljen protiv dj.paralize (Movax) i protiv difterije, tetanusa i hripavca (ANA DI TE). Na lijevom ramenu se na mjestu cijepljenja sada nalazi ružičasta uzdignuta oteklina (kao loptica) pravilnog oblika promjera oko 5-6 mm, visine 3-4 mm)
Da li postoji mogućnost da se to uzdignuće s vremenom smanji ? Što možemo poduzeti ?
Hvala unaprijed.

Zahvalna majka

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Postoji mogućnost da se još smanji. Ako ne, potreban je pregled dermatologa. Dolaze u obzir krioterapija i eventualno primjena intralezinalnih kortikosteroida.