Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

HPV

Nepoznato091

Mozete mi reci jel ovo hpv?
Hvala na odgovoru
http://tinypic.com/view.php?pic=16aqzio&s=9#.V4k7t8hxCnM

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nije. To su normalne žlijezde.

Daywalker013

Strah me da ovo nisu kondilomi uzrokovani hpv-om?
Hvala na odgovoru
http://i65.tinypic.com/2v1sr9d.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nisu kondilomi, ali je vjerojatno riječ o moluskama, također virusnoj spolno prenosivoj bolesti. Javite se dermatovenerologu zbog konačnr dijagnoze i liječenja.

MN0604

Pre godinu dana sam imala 4 moluske (2 na nozi, jedna na grudima i jedna na stomaku, ispod grudi). Tad nisam znala sta je u pitanju pa sam mazala daktanolom i jodom, pokrila flasterom i nestale su pre pola godine, ali ostali su mali oziljci. Mom momku se iste takve 2 bradavice pojavile iznad penisa, pre 2 meseca http://i.imgur.com/CzsmjW5.jpg

U zadnjih pola godine nisam imala nikakvih problema, do pre 3 dana kada je pocela neka gorcina u ustima i peckanje, i pojavila se kao podkozna krvzica pored venerinog brega. Slucajno sam prilikom tusiranja stisnula kvrzicu i iz nje je izlazio gnoj i krv i sad se smanjila. Iznad vagine, na podrcju stidnih dlacica, imam neke 2-3 bele flekice (nisu bubuljice, ni bradavice, nije ispupcenje). Naizgled nikakve druge promene na vagini nemam. .
Procitala sam da kondilomi mogu izaci i u ustima, pa me zanima da li ispucale usne, male bele tackice u uglu usne, nabubrenost iznad zuba i peckanje na vrhu jezika imaju veze s HPV-om i da li moluske imaju veze s HPV-om. Unapred hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na fotografiji su definitivno moluske. Koji su vaši sadašnji problemi, ne mogu Vam reći, niti jer to ima veze s HPV-om.

Markiz10

M,36, visina 191,težina 93
Zanima me kako se mogu riješiti genitalnih bradavica? Već skoro tri godine imam problem sa HPV bradavicama oko analnog otvora. Liječnik mi ih je skidao krioterapijom, podofilinom i kremom Aldara. One nestanu, ali se nakon dva-tri mjeseca ponovo pojave. Jeli problem u agresivnom trljanju tog područja prilikom pranja ili nečem drugom? Molim Vas pomozite jer sam već potrošio dosta novca zbog ovog problema. Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

HPV kondilomi su često teško riešiv problem. Možda je i najbolji načim uklanjanja elektrokoagulacija, a taj način još niste probali. Morate biti uporni.

Maci 13

Postovanje..
U vezi sam 4 god,mom momku se na testisu pojavilo nesto kao bradavica ( samo jedna )ne boli,ne svrbi. Zanima me da li su u pitanju kondilomi ili nesto drugo,ako mislite da je nesto drugo u pitanje mozete li mi napisati sta bi to moglo biti ? I da kazem da ja nisam imala nikada kondilome,i to da ni ja ni on nismo imali neke druge partnere. Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Napamet se ne može reći je li riječ o kondilomu ili nečem drugom i o čemu.

aine

Poštovani,
imam novog dečka koji ima HPV 11. Žarište mu je na ulazu u uretru. Već je jednom radio elektrokoagulaciju i nakon 5mj mu se vratia bradavica ponovno na istom mjestu. Mene osobno zanima da li je kondom učinkovita zaštita u ovom konkretnom slučaju s obzirom na lokalizaciju, te da li mi HPV može prenjeti i ako nema vidljivu bradavicu?

LP

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kondom je učinkovita zaštita, a HPV Vam može prenijeti i kada nema bradavicu, ali je tada šansa mala.

aine

Hvala na brzom odgovoru. Još jedno pitanje koje sam zaboravila - što se tiče oralnog sexa, da li je moguć bez kondoma, ako da, da li samo u periodu bez bradavice?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

HPV se može prenijeti i oralnim spolnim odnosom. I vrijedi isto kao i za vaginalni odnos što se tiće prenošenja.

aine

Hvala Vam