Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

ichtyosis vulgaris II

JOSIP

Pitanje za dr. Branku Marinović.

Zahvaljujem se na vrlo iscrpnom odgovoru u svezi postavljenog prvog pitanja. U prilici sam dobiti posao na gradilištu (remont tvornica, termoelektrana, cementare i sl.) tj. rad vani i pretpostavljam dodir sa prašinom i sličnim kontaminiranim atmosferama. Po zanimanju sam diplomirani inženjer strojarstva, pa vjerojatno neću imati izravan doticaj, ali ću se kretati u takvoj okolini. Zanima me što sve trebam izričito izbjegavati, koje kiseline, tvari ili slično. Da li ja to mogu obavljati ( želja mi je velika jer nemam nekakvih drugih mogućnosti u ovom trenutku). Te na što trebam posebno obraćati pažnju, da li ima nekakvih preparata za tako nešto ili slično. Sada koristim kremu od Dr Schelera od strička za lice pokazala se jako dobrom, za tijelo kremu od nevena Balea DrogeriaMarkt zadovoljavajuća je. Gradilište bi trebalo biti u SR Njemačkoj pa ako može preporuka nekih preparata koji se mogu nabaviti. Vrlo mi je važan Vaš odgovor, molio bih Vas da mi što god možete iscrpnije. Unaprijed Vam se zahvaljujem.

Josip.

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Za vašu je kožu vrlo važno da je redovito mažete, što predstavlja i zaštitu. Ako vam krema koju spominjete odgovara svakako ju nastavite koristiti. U Njemačkoj ima više preparata s ureom koji su svakako korisni za vas (Eucerin s 10% uree postoji i na našem tržištu).