Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Kemijski piling,oziljci...

Any

Zanima me kako se obavlja kemijski piling, kakav ucinak ima na kozu, kod kakvih oziljaka se preporucuje ,te koje su to kreme sa glikolnom kieslinom koje se mogu nabaviti u nasim apotekama?

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Kemisjki piling je metoda kojom se aplikacijom glikolne ili nekih drugih kiselina u različitim koncentracijama "ljušti" odnosno odstranjuje površinski sloj kože. Na taj način se mogu ublažiti ožiljci. U našim apotekama postoji NovaDerm krema s glikolnom kiselinom.