Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Ima li potrebe..

Pleomax_ESC

Postovanje.

Prije par godina imao sam odnose sa djevojkom sa kojom sam se zabavljao oko dvije godine(godinu i po smo imali odnose). Ona mi je bila prva i posljednja takva. Godinu dana poslije prekida ona se udala i porodila. Da li ima potrebe da se testiram na spolno prenosive bolesti?

LP.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne.

kiksam

Poštovanje! Već mi je neko vrijeme upaljeno grlo i kao da vidim pretkraj nepca, tu gdje počinje grlo, nekakve jedva primjetne točkice (Ne znam treba li to biti). Imao sam odnos prije više od 3 mjeseca, nisam pružao oralni seks partnerici i poljubili smo se pa me zanima može li biti riječ o gonoreji u grlu?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne.

kiksam

Hvala happy Jesu li te točkice po nepcu opasne ili je normalno da to postoji?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za upalu ždrijela i "točkcie" obratite se liječniku obiteljske medicine. Takva pitanja nisu dermatologa.

kiksam

Dobar dan. Testirao sam se na spolne bolesti i rađeno mi je testiranje na gonoreju i klamidiju putem mokraće pa me zanima, ako su oba testa negativna, može li gonoreja biti u grlu ili ne postoji nikakva šansa jer je nalaz negativan? Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve sam Vam već napisao. Prestanite se opterećivati.

kiksam

Znam, ali zanima me znači li to da nema gonoreje u grlu jer su rezultati testiranja na gonoreju iz mokraće negativni?! Malo me to muči.

kiksam

Možete li mi samo odgovoriti da znam mogu li biti miran? I je li u redu za pregled usne šupljine i grla otići kod otorinolaringologa?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Prestanite se opterećivati. Nemate gonoreju. Pregledi specijalista nisu potrebni.

novakm84

Poštovanje. Imam pitanje: što točno treba obaviti, koje preglede i kod kojeg specijalista da bi se utvrdilo postoji li virus HPV? Je li moguće sve utvrditi peniskopijom?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Prvenstveno treba obaviti pregled dermatovenerologa, a samo u slučaju potrebe peniskopija i HPV genotopizacija.

novakm84

U redu. Znači vi mi predlažete da prvo obavim dermatovenerološki pregled i ako oni odluče da bi bilo potrebno obaviti peniskopiju ili HPV genotipizaciju da to obavim, a ako kažu da nema potrebe, znači da je sve u redu?

Mogu li možda obaviti dermatovenerološki pregled kod vas ili mi možda možete preporučiti nekog dermatovenerologa kod kojeg mogu otići?

Unaprijed hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da, upravo tako. Ja radim u subspecijalističkoj ambulanti koja je ne pokriva ovo područje. Preporučio bih vam pregled kod. prof. dr. Suzane Ljubojević Hadžavdić na Klinici za dermatovenerologiju KBC Zagreb, Šalata 4.

kiksam

Dobar dan.

3 mjeseca nakon spolnog odnosa testirao sam se na SPB i sve je bilo negativno pa me zanima mogu li biti potpuno miran ili bi se trebalo opet testirati na HIV i hepatitis?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možete biti potpuno mirni.