Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Keloid

plava

Prije dvije godine na ledjima mi se pojavilo crveno tkivo, koje sem sto ruzno izgleda (nekih dva centimetra duzine i sirok oko pola centa). Bila sam kod dermatologa, koja mi je rekla da se radi o keloidu, i da naravno za keloid nema lijeka. Da li je moguce laserom otkloniti to ruzno tkivo (ispod bretela je bas vidljivo) ili savjetujete nesto drugo.

prof dr Jasna Lipozenčić

Keloid se može odstraniti na razne načine: krioterapija, operativni zahvat, kemijski piling, intralezijske kortikosteroidne injekcije, no nitko nemože garantirati estetski učinak. Na koži na kojoj se stvorio keloid, može ponovno nastati. U jesen (nakon sunčanja) savijetujem da se javite u Ambulantu za korektivne zahvate Klinike za kožne i spolne bolesti, Medicinskog Fakulteta u Zagrebu, Šalata, gdje će se za Vas primjeniti optimalna terapijska metoda.