Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Kvrga na vratu

Hrcp

Postovani,

Primjetio sam da sa straznje desne strane vrata, prema sredini, gornji dio imam kvrgu.

Kvrga se ne moze opipati kada je vrat opusten i glava u normalnom polozaju, kada glavu nagnem u stranu i misici se malo napnu tada se moze osjetiti jako dobro pod prstima.

Kvrgu sam primjetio prije par mjeseci, kolko sam primjetio velicina se ne mjenja (po mojoj procjeni 2,5 cm), tvrda je i nepomicna.

Molim savjet sta bi moglo biti i sta uciniti?

LP,

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o lipomu, dobroćudnom tumoru koji ne zahtjeva liječenje ako ne stvara tegobe.