Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Ljuštenje kože

Ivan

Imam problema sa perutanjem (s crvenilom) kože u području prepona
Aktivnost crvenila s perutanjem je izrazenija za vrijeme jačih vručina odnosno jačeg znojenja . Moram uz to jos reći da se ta pojava javlja samo u području prepona i to traje oko godinu dana.Kada svučem donje rublje i ostavim da se koža osuši nastaje jače perutanje i koža se lako oljušti . Kada se perut mehanički odstrani nastaje obilnije znojenje u tom području.
Uz to imam problema sa perhutima u kosi pa ako je i to povezana posljedica nekakovog virusa ili neceg drugog lijepo vas molim da mi ponudite riješenje .
Uz to vas molim da mi preporučate literaturu koja obrađuje takove probleme sa kožom .
Hvala !

Prof. dr Jasna Lipozenčić

Prema Vašem opisu oko godinu dana bolujete od dermatomikoze, za koju je potrebna mikološka obrada (nativni i kultura) zbog diferencijacije u odnosu na eritematozum.
Prhuti na kapiliciju - također je potrebna mikološka obrada u Klinici za kožne i spolne bolesti KBC i MF Sveučilišta u Zagrebu, Šalata 4