Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

modrice

mbrenc

Poštovani!Na vratu mi je već mjesec dana povećan limfni čvor.UTZ je prikazao njega kao reaktivan limfni čvor od 8 mm,ništa strašno kaže doktor.Unazad mjesec dana pojavljuju mi se na bedrima modrice,tj.jedna dođe,pa prođe i tako 4 modrice.Samo na nogama i ne istovremeno.Primjetila sam da sam smršavila u tih mjesec dana kakvih 4 kg jer sam jako zabrinuta s tim simptomima....Temp.nemam,strah me da nije leukemija...Stalno gledam nije li se pojavila koja nova modrica,imam li temp....Mislim da je leukemija da bi se ppjavila temp i da bi te modrice bile češće i svugdje...Ne znam...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Učinite kompletnu krvnu sliku i koagulogram. Urednim nalazom ovih pretraga, riješit ćete se briga.

nela123

Poštovani, u petak sam završila na hitnoj zbog jakih bolova u trbuhu i mucnina. Nakon pregleda, doktor je odlucio staviti me na infuziju. Gospođa mi je zabola iglu na predijelu sake, ali je nesto krivo napravila pa je druga sestra uvela infuziju gore. Sada na saci imam modricu oko uboda i siri se. Nesto ozbiljno ili?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je riječ o hematomu, koji ne zahtjeva terapiju i povući će se u potpunosti za nekoliko tjedana.

Januska050505

Poštovani doktore, imam problem s modricama po tijelu, naime, noge su mi pune Modrica plavkasto smeđe boje i neke me ni ne bole na dodir ni nista, znam da se nisam udarila jer na jednom mjestu imam 6 malih Modrica poredanih jednu pokraj druge. Simptome nemam skoro nikakve druge. Možete li mi reci od cega bi mogle nastati? Doktoru cu ici ali sam zabrinuta

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mora se raditi o nekoj bolesti. Najbolje bi bilo da se javite vašem liječniku koji će napraviti osnovne laboratorijske pretrage poput kompletne krvne slike i koagulograma.

dalija20

Poštovani,prije neka dva tjedna sam dobila modricu na vanjskoj strani bedra uslijed udarca..danas sam primijetila neku kvržicu ispod nje veličine manjeg grozda. Imam li razloga za brigu i trebam li posjetiti doktora? Nikad mi se nije tako nešto dogodilo. Unaprijed hvala na Vašem odgovoru i lijep pozdrav.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema razloga za brigu niti za odlazak liječniku. To je normalno i proći će.